Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Format wyścigu

Klasyfikacja Team

Zawodnicy jednego zespołu zobowiązani są do wspólnego pokonywania trasy Sudety MTB Challenge. Różnica czasu między zawodnikami tego samego zespołu nie może przekraczać 20 sekund. Czasem liczonym do klasyfikacji jest czas uzyskany na mecie przez drugiego zawodnika zespołu. Klasyfikacja TEAM będzie prowadzona na dyst. Classic i Adventure w kategoriach:

MAN - zespół stanowią dwaj mężczyźni
WOMAN - zespół stanowią dwie kobiety
MIX - zespół mieszany
MASTERS - suma wieku obu uczestników przekracza 80 lat
MASTERS 100 - suma wieku obu uczestników pow. 100 lat


 

Klasyfikacja SOLO

Impreza rozgrywana jest w formule jazdy indywidualnej na dystansach Classic i Adventure w kategoriach:

M1 - mężczyźni w wieku 18 - 29 lat
M2 - mężczyźni w wieku 30 - 39 lat
M3 - mężczyźni w wieku 40 - 49 lat
M4 - mężczyźni w wieku pow. 50 lat

W1 - kobiety w wieku 18 - 39 lat
W2 - kobiety w wieku pow. 40 lat

Warunkiem prowadzenia klasyfikacji w poszczególnych kategoriach jest sklasyfikowanie min. 10 mężczyzn i min. 5 kobiet. W innym przypadku uczestnicy ze starszej kategorii będą klasyfikowani w kategorii młodszej.

Dla kogo jest dystans Adventure?

Dystans Adventure to świetna opcja dla tych z Was, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wyścigami etapowymi, chcą sprawdzić jak ich organizm zareaguje na 5 dni ambitnej jazdy lub zwyczajnie wolą krótkie i konkretne ściganie. Jeśli jeszcze u nas nie byłeś, spróbuj jak smakują prawdziwe góry, a jesteśmy pewni, że wrócisz po więcej. Próbowałeś już Challenge’u? Wpadnij i zobacz jak bardzo zmienia się nasz wyścig. Długość etapów będzie oczywiście odpowiednio krótsza. Nie oznacza to jednak, że zmniejszymy poziom frajdy, jaką daje pięciodniowa rywalizacja. Wręcz przeciwnie, wyciśniemy z tras to co najlepsze i włączymy w nie wiele największych hitów dystansu Classic - zarówno tych dobrze znanych, wręcz legendarnych, jak i zupełnie nowych fragmentów. Dajemy wam nieograniczony dostęp do wyjątkowej atmosfery klasycznego, etapowego wyścigu etapowego, docenianego na całym świecie!

Oznakowanie tras

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do znakowania naszych tras. Na tym polu nie pozostawiamy nic przypadkowi. Trasa jest czytelnie i jednolicie oznakowana od pierwszego do ostatniego kilometra i skontrolowana przed samym startem zawodników.
Zarówno zawodnik, który chce poruszać się cały czas w wyścigowym tempie na podjazdach i zjazdach jak i jadący na luzie trail rider mają czuć pewność, że wciąż są na trasie naszego wyścigu. Ani jeden zakręt czy boczna droga nie będą przeoczone w naszym oznakowaniu. Zła pogoda, szybki zjazd ze słabo widocznym odbiciem w singiel, czy Twoje fizyczne zmęczenie… Wszystko to bierzemy pod uwagę przy znakowaniu.  W miejscach zakrętów, za nimi czy na długich prostych z poprzecznymi drogami. Nasze oznakowania zawsze potwierdzą, że jedziesz dobrze. Jeśli wykonałeś jakiś manewr i przez dłuższy czas (odcinek 250-500 metrów) nie widzisz oznakowania charakterystycznego dla naszych zawodów, to upewnij się, ze jedziesz dobrze. Posiadanie aktualnego śladu GPX na pewno bardzo w tym pomoże. Jeśli go nie masz spróbuj spokojnie wrócić na trasę w celu konsultacji z innymi zawodnikami i upewnienia się czy jedziesz dobrze.

Are there polar bears walking the streets?

Oprócz niepowtarzalnych tras nasz wyścig oferuje wszystko to, co inne wyścigi z najwyższej europejskiej półki - usług transportowych i zakwaterowania w pensjonatach i hotelach, przez pełen serwis rowerowy, masaże regeneracyjne, kompletne wyżywienie, czy transfery lotniskowe przed i po imprezie. Pomimo tego, że etapy rozgrywane są w różnych lokalizacjach, ciągle dążymy do minimalizacji logistyki związanej z przemieszczaniem się między miejscowościami (a wiemy, że zawodnicy raczej za tym nie przepadają). Będziemy podążali tą drogą także w przyszłym roku, tym bardziej, iż drugi raz w historii wyścig będzie przeprowadzany tylko w jednej miejscowości. 
Partner Partner Partner Partner