Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Wywracamy wyścig do góry nogami!

Sudety MTB Challenge przyzwyczaił do tego, że jest klasycznym wyścigiem etapowym, z codzienną zmianą miejsca startu i mety. W przyszłym roku chcemy wywrócić ten porządek do góry nogami i zaproponować coś zupełnie innego. Nieco na wzór naszego innego wyścigu etapowego - Beskidy MTB Trophy - chcemy zdecydowanie zminimalizować jedną z największych uciążliwości tego typu imprez, czyli logistykę związaną z transferami pomiędzy etapami. Ciągłe pakowanie i rozpakowywanie się, szczególnie w warunkach z jakimi mieliśmy do czynienia w tym roku, na pewno nie należało do ulubionych części dnia. Dlatego w przyszłym roku, Challenge zostanie rozegrany w mniejszej liczbie miejscowości, co przy kompletnie nowym układzie tras da naprawdę "wybuchową mieszankę prawdziwego MTB".

 

026_etap_IIIEZ3A3454

 

Przy projektowaniu przebiegu przyszłorocznego wyścigu przyświeca nam w zasadzie tylko jedna idea - JAK NAJWIĘCEJ FLOW! Chcemy unikać momentów, w których będzie trzeba schodzić z roweru, by podprowadzać go pod strome górki. W przeszłości nie zawsze dawało się unikać tego typu sytuacji - alternatywą było prowadzenie trasy dookoła, dość nudnymi i mało wymagającymi odcinkami szutrowo-asfaltowymi. Przyszłoroczna formuła wyścigu daje jednak zupełnie inne możliwości, stawiamy więc na super płynną górską jazdę po świetnych szlakach, ale bez hardkorowych “pieszych sekcji”. Sporo czasu zawodnicy spędzą na trasach Strefy MTB Sudety - sieci doskonale przygotowanych ścieżek, dających naprawdę wielką radość z jazdy rowerem górskim.

 

060_etap_II_18K8686

 

Wiemy, że wielu zawodników (szczególnie tych z zagranicy) podczas wyścigu odwiedza ten region Polski po raz pierwszy. Dlatego też w 2018 roku zorganizujemy kilka pozawyścigowych atrakcji turystycznych, co powinno być szczególnie interesujące dla tych, którzy na Challenge wybierają się z całą rodziną. Oprócz pożywki dla ducha zadbamy też o odpowiedni relaks dla ciała - strefy regeneracji dla zawodników! Całość zwieńczymy rzecz jasna bankietem w “dobrym, polskim stylu” :-)
 

_O5B4018


Prawdę mówiąc już sami nie możemy doczekać się przyszłego roku. Ruchy zagęszczamy już wkrótce - spodziewajcie się fajnych materiałów z przygotowań do kolejnej edycji, które będziemy serwować Wam już za kilka tygodni! Śledźcie uważnie naszą stronę internetową oraz fan page na facebook’u!

 

Zapisy na SUDETY MTB CHALLENGE ruszają 20 sierpnia!

NIE ZWLEKAJ, ZAREJESTRUJ SIĘ - niższe opłaty startowe tylko dla pierwszych 100 zawodników!

 
Partner Partner Partner Partner