Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Triumf na jubileusz Sudety MTB Challenge dla zawodnika z Niemiec

Jak ostatni etap tak zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 10 edycji Sudety MTB Challenge należy do Niemca. Z tym, że etap wygrał Benjamin Joerges a cały wyścig  Sönke Wegner, który na ostatnim etapie przyjechał tuż za rodakiem na drugiej pozycji. Etap ze startem w Walimiu i z metą w pięknej Kudowie Zdroju zapowiadał się na bardzo ciężki z uwagi na długość, sumę przewyższeń oraz warunki panujące na trasie. 

          _O0C1624

Był to także najbardziej zróżnicowany pod względem nawierzchni i warunków terenowych odcinek wyścigu. Mieliśmy do czynienia zarówno z twardymi, asfaltowymi, dość sztywnymi podjazdami, jak i utwardzonymi w miarę łatwymi wspinaczkami leśnymi i polnymi. Ponadto oprócz stromych, bardzo fizycznych podjazdów były techniczne odcinki dość wygodnymi singlami granicznymi, ale także bardzo strome i techniczne zjazdy właśnie tymi. 

          _O0C1745

Sprawy nie ułatwiały duże ilości błota po czwartkowych opadach, które głównie w środkowym odcinku trasy znacznie utrudniały jazdę. Jednak ostatnia część trasy z bardzo specyficznymi i malowniczymi sekcjami, a także zbliżające nas do Kudowy ścianki były swoistym podsumowaniem całego Sudety MTB Challenge.

          _18K1333

A mogliśmy przeżyć je raz jeszcze w skrócie już na zakończeniowym bankiecie podczas pokazu filmu zmontowanego z ujęć nakręconych podczas ostatnich 6 dni. Ten wyścig na długo pozostanie w pamięci wielu, szczególnie zagranicznych gości.

          _18K1497

Wyniki i Klasyfikacja Generalna - click