Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Trasy

Większość z nas wie i czuje czym jest kolarstwo górskie. Ale czasami warto jest odświeżyć sobie podstawy. Jak to zwykle bywa, w dzisiejszych czasach z pomocą przybywa Wikipedia. Wpisujemy (w angielską wersję encyklopedii) „Mountain biking” i otrzymujemy następujące informacje:

„Kolarstwo górskie to sport polegający na jeżdżeniu rowerami w terenie, często w bardzo trudnym terenie, na specjalnie zaprojektowanych do tego rowerach.”

albo

“Kolarstwo górskie można uprawiać praktycznie wszędzie – od przydomowego podwórka po szutrowe drogi. Jednak większość kolarzy górskich jeździ rowerami po trasach usytuowanych w lasach, otwartych przestrzeniach czy też po singletrackach (wąskich leśnych, górskich, pustynnych czy też polnych ścieżkach)”

Zgadzamy się, że rowerem górskim można jeździć wszędzie. Wierzymy jednak, że został on stworzony do innych celów, a kolarze górscy pragną czegoś więcej niż szerokich szutrów, jakie można spotkać na wielu wyścigach w całej Europie. Dlatego, że właśnie tak myślimy, stworzyliśmy wyścig, którego trasy stały się rozpoznawalną w całym świecie marką.

EZ3A6241

W Polsce większość lasów stanowi własność publiczną, więc mamy sporą swobodę w wyznaczaniu tras – ograniczają nas jedynie przepisy ochrony środowiska, które oczywiście respektujemy, i tereny Parków Narodowych. Start w Sudety MTB Challenge daje więc jedyną w swoim rodzaju okazję na przeżycie kolarskiej przygody w niesamowitej scenerii. Przetestujesz swoją „nogę” na długich i wymagających podjazdach, popiszesz się techniką na szalonych, krętych, kamienistych i usianych korzeniami zjazdach, zostaniesz oczarowany i poczujesz też stuprocentowy flow na jednym z wielu singli, które czekają na ciebie na każdym etapie.

MTBCH_2014_etap_I_148_18K0047

 

Nie interesuje cię walka o najwyższe lokaty? Zatrzymaj się na chwilę (np. w schronisku na Śnieżniku), zamów pierogi z jagodami i podziwiaj zapierające dech w piersi widoki. Uwierz nam – warto, a nasz limit czasowy jest wystarczająco “wyrozumiały”, by móc pozwolić sobie na taką chwilę zapomnienia.   

Sudety to świetny region do uprawiania kolarstwa górskiego, a my wyciskamy z niego to, co najlepsze. Szlaki, Którymi prowadzi MTB Challenge od lat uwodzą kolarzy górskich z całego świata. Niektórzy z nich pokonują co roku tysiące kilometrów, by po raz kolejny wziąć udział w tej wyjątkowej imprezie. Bardzo chcielibyśmy, by i Polscy bikerzy zaczęli doceniać to, co mają „pod nosem”. Zagraniczne podróże i starty w odległych zakątkach świata na pewno są pociągające, ale czasami warto rozejrzeć się dookoła i zobaczyć, że jakość jest na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej, że wiemy (z doświadczenia i z opinii zaprawionych w bojach maratończyków), że Sudety naprawdę biją wielu zachodnich konkurentów na głowę, a organizacyjnie Challenge nie odbiega od czołówki.

 

EZ3A5696

Sudety to świetny region do uprawiania kolarstwa górskiego, a my wyciskamy z niego to, co najlepsze. Nasz wyścig to okazja, by naładować akumulatory górską jazdą na bardzo długi czas. Coraz więcej zawodników dzieli sezon na okres przed i po Sudety MTB Challenge, a myśl o kolejnej edycji pozwala im przetrwać ciężkie jesienno-zimowe miesiące. Dołącz do grupy uzależnionych od „pure MTB” już w tym roku.

Partner Partner Partner Partner