Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Tomas Vokrouhlik wygrywa Sudety MTB Challenge 2013

Ostatniego dnia wyścigu zawodnicy wystartowali z Walimia i udali się do Kudowy Zdroju, trasa nie była najtrudniejsza, ale za to bardzo atrakcyjna widokowo. Mimo, że klasyfikacja generalna była już rozstrzygnięta, każdy z zawodników chciał się pokazać z jak najlepszej strony na ostatnim etapie.
 
_18K1120

Od samego startu zawodnicy jechali wysokim tempem, pierwsze podjazdy pokonywali w kilkuosobowych grupach. Liderzy pilnowali atakujących zawodników, tak by nie stracić swoich pozycji. W drugiej części etapu w głównych rolach ponownie widzieliśmy Tomasa Vokrouhlika (CZE, BMC Savo Racing) oraz Jasona Sagera (USA, Jamis Factory Racing). Na mecie w Kudowie zgromadzeni kibice jako pierwszego przywitali Czecha, który w ten sposób przypieczętował swoje zwycięstwo w całym wyścigu. Amerykanin przyjechał na metę jako drugi, trzecie miejsce dziś wywalczył Szwajcar Fabrice Clement (Zimmermann BMC New York). Najlepszą drużyną ostatniego dnia byli ponownie Duńczycy z DMK / MCV, drugie miejsce dla braci Swat (POL, SWAT Team), a trzecie dla Szwajcarów z drużyny Dani’s Bike Team RMC Appenzell.

_18K1258
 
Dziś każdy z zawodników, którzy ukończyli wyścig mógł wznieść ręce w geście zwycięstwa. Koszulka „Sudety MTB Challenge Finisher” to trofeum, na które trzeba ciężko zapracować, dlatego też gratulujemy każdemu kto szczęśliwie ukończył rywalizację.

_18K1440