Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Sudety MTB Challenge 2013 - odliczanie czas zacząć!

_18K5618

Już 28 lipca w Kudowie Zdroju rozpoczynamy kolejną, już dziewiątą edycję wyścigu Sudety MTB Challenge. Przez sześć dni kolarze górscy w międzynarodowej obsadzie będą walczyć na trasach Kotliny Kłodzkiej. Przed zawodnikami do pokonania prolog oraz pięć etapów. Łączny dystans wyścigu to prawie 400 km i 12000 m przewyższenia. Trudy każdego z etapów rekompensują piękne widoki, których nie zabraknie każdego dnia.

_L3W6322

Pierwszego dnia rywalizacji będziemy obserwować jazdę na czas. Na odcinku 8 km z Kudowy Zdroju do Błędnych Skał. Dystans prologu jest krótki, ale trasa poprowadzona jest głównie pod górę. Kolejny dzień to wyjazd z Kudowy w kierunku czeskich Kralik, jest to najdłuższy etap całego wyścigu (prawie 90 km). Etap drugi to wizyta na Śnieżniku, kilka ciekawych singletracków i szybki zjazd do Stronia Śląskiego. Kolejny dzień w kierunku Złotego Stoku będzie stał pod znakiem wyjątkowo technicznego single - zielonego szlaku granicznego oraz Borówkowej Góry. Czwartego dnia największymi atrakcjami dla uczestników będą: zjazd „Drogą Krzyżową” do Bardo, odcinek prowadzący przez Srebrną Górę oraz przejazd po wymagających ścieżkach Gór Sowuich. Na koniec etapu jeszcze wjazd na Wielką Sowę, meta znajdować się będzie w Walimiu. Ostatni etap kończący się w Kudowie Zdroju poprowadzony będzie w sporej części po granicy polsko – czeskiej. Meta w Parku Zdrojowym w Kudowie i koszulki finishera dla najlepszych!

_O5B7888

Wśród faworytów do wygrania wyścigu na pewno znajdują się bardzo mocni Czesi z drużyny BMC Savo racing – Martin Horak i Jakub Kavalir. Naciskać na nich będą bracia Sebastian i Sylwester Swat oraz Austriacy z Bikeboard.at (Axel Strauss i René Reidinger). W kategorii SOLO faworytami są Amerykanin Jason Sager (etapowy zwycięzca wyścigów Trans Andes, BC Bike Race) oraz Czech Tomáš Vokrouhlík, jednakże do rywalizacji dołączą: Niemiec Sönke Wegner, Hiszpan Jose Luis Arce, także nieprzewidywalni Belgowie, Szwajcarzy i Brytyjczycy.

_18K8327

Szczegóły dotyczące trasy wyścigu i etapów można znaleźć w specjalnie przygotowanych ROAD BOOK'ach:

http://en.mtbchallenge.com/roadbook_maps/index.html#/1

http://en.mtbchallenge.com/roadbook_content/index.html#/1

 

Przy okazji zapowiedzi wyścigu Sudety MTB Chalenge 2013, chcielibyśmy poinformować o terminach naszych wyścigów etapowych w roku 2014. Beskidy MTB Trophy odbędzie się w dniach: 19-22.06.2014. Dziesiąta – jubileuszowa edycja Sudety MTB Challenge 2014 odbędzie się od 27.07 do 01.08.2014.