Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Przygotuj się do startu w 17 edycji ...

Ograniczenia sanitarne wprowadzone w związku z pandemią Covid-19 zmusiły nas do przełożenia Sudety MTB Challenge na 2021 rok. Była to dla nas ciężka decyzja, w głównej mierze wpłynęła na nią globalna sytuacja epidemiologiczna. Zmiana terminu rozgrywania najstarszej polskiej i jednej z uznanych w Europie imprezy etapowej niosło za sobą wiele trudnych chwil, zarówno dla uczestników, ale także dla naszej organizacji. Nie poddajemy się, szykujemy imprezę od nowa, by jej szesnasta edycja była inna/lepsza niż wszystkie pozostałe.

187_stage_V__18K5937

 

Na przestrzeni półtorej dekady impreza ewaluowała na kilku płaszczyznach. Niezmiennie aktualnym i strategicznym elementem odróżniającym tę imprezę od kolejnych później powstałych jest jakość tras. Od lat staramy się wynajdywać wyjątkowe, wielokrotnie niedostępne dla „normalnych ludzi”, czasami tworzone od nowa leśne ścieżki, single, techniczne odcinki. Działamy wyłącznie w górach, ich eksploracja dodaje nam wciąż nowej energii. Kolarstwo MTB to jest właśnie to, co kręci nas od ponad ćwierć wieku. Przyroda, pokonywanie naturalnych trudności terenowych, ale także otoczenie, odpowiednia sceneria i właściwe towarzystwo - tego nie można podrobić. Albo to lubisz i oddajesz temu serce, albo … dla nas nie ma alternatywy, to nasze życie, pasja i nieodzowny element prawie każdego dnia.

_18K0388

Imprezom poświęcamy dużo czasu i energii, sami jeździmy, sprawdzamy i analizujemy absolutnie wszystkie elementy przyszłych zawodów. Każdy uczestnik ma 100% gwarancji, iż nasze koło przejechało po singlu, ścieżce czy technicznym zjeździe, podejście (takie też się zdarzają) umożliwiające dotarcie/połączenie z kolejnym ciekawym odcinkiem zawsze nosi ślady naszych butów. Do wyizolowania swojego DNA potrzebujemy trzech elementów: rower, pasja, góry.  
Jeśli identyfikujesz się z naszymi wartościami – bądź pewien, że ten pożyteczny „rowerowy wirus” będzie tylko wzmacniał Twój organizm. Zapraszamy!
Partner Partner Partner Partner