Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Meta dla wytrwałych

Dziewiąta edycja imprezy to kolejna modyfikacja trasy. Kudowa-Zdrój, Kraliky, Stronie Śląskie, Złoty Stok, Walim to tegoroczni gospodarze sudeckiej etapówki. Z każdym rokiem legenda i popularność wyścigu na pograniczu polsko-czeskim zatacza coraz szersze kręgi, łamie utarte stereotypu na temat jej przebiegu, dostarcza kolejnych niezapomnianych przeżyć. W ubiegłym roku sporym zaskoczeniem dla wielu komentujących uczestników była większa trudność pozornie przystępnego wyścigu.
Na fakt ten złożyła się również skomasowania ilość technicznych, rdzennych odcinków kultowych sudeckich ścieżek. Choć 390 km i 12000 m deniwelacji nie robi w pierwszym momencie na nikim piorunującego wrażenia, szczególnie w połączeniu z utartymi opiniami o znacznej szutrowości tutejszych tras, to już ukończenie wyścigu i założenie koszulki finishera potrafi zgoła przekalibrować wyciągane osądy.

 

 
Magia i charakter sudeckich tras, ich klimat i niecodzienność przyciągają, nieraz na zawsze coraz to nowych uczestników, a starych wyjadaczy zjednują po wsze czasy rozbudzając niewytłumaczalny sentyment i chęć powrotu. Nie inaczej ma się sprawa w 2013 roku – za kilka miesięcy na starcie prologu poczujecie wyjątkowe podniecenie i dreszcz czekających emocji!