Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Jubileuszowa, 15 edycja Sudety MTB Challenge

W środę 29 sierpnia, dokładnie 11 miesięcy przed startem Sudety MTB Challenge 2019, otworzyliśmy zapisy na kolejną edycję imprezy. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo zorganizujemy nasz wyścig już po raz 15! Okrągła rocznica zasługuje na coś specjalnego, a my nie zawahamy się zrobić tego z naprawdę dużym przytupem.

Przez 15 lat rozgrywania Challenge’u wyścig ten zyskał renomę jednego z najbardziej wyjątkowych w świecie. Jest to w dużej mierze zasługą szlaków, z których komponujemy trasy etapów. W porównaniu do innych znaczących, europejskich wyścigów mamy stosunkowo dużo swobody w układaniu tras, na których ścigają się zawodnicy (oczywiście wszystko odbywa się ze 100% poszanowaniem dla środowiska naturalnego!). Poszukiwania nowych odcinków już się zaczęły i będziemy was na bieżąco informować o postępach tej misji.

Powyścigowe komentarze uczestników Sudety MTB Challenge są jasne - nasz wyścig jest wyjątkowy i niepodrabialny, a jego trasy są tym, co przyciąga nowych zawodników i powoduje, że każdego roku kolejni żądni prawdziwego MTB doświadczają ponadstandardowych emocji.

“To najlepszy wyścig etapowy w Europie, w którym miałam okazję startować i jeden z 5 najtrudniejszych na świecie! Pokochałam te techniczne i strome zjazdy! Tutaj musisz mieć siłę zarówno na podjazdach, jak i umiejętności na zjazdach. Polska zdecydowanie mnie nie zawiodła!” mówiła na mecie tegorocznego Challenge’u kanadyjska kolarka Sonya Looney. 

Oprócz niepowtarzalnych tras nasz wyścig oferuje wszystko to, co inne wyścigi z najwyższej europejskiej półki - usług transportowych i zakwaterowania w pensjonatach i hotelach, przez pełen serwis rowerowy, masaże regeneracyjne, kompletne wyżywienie, czy transfery lotniskowe przed i po imprezie. Pomimo tego, że etapy rozgrywane są w różnych lokalizacjach, ciągle dążymy do minimalizacji logistyki związanej z przemieszczaniem się między miejscowościami (a wiemy, że zawodnicy raczej za tym nie przepadają). Będziemy podążali tą drogą także w przyszłym roku, tym bardziej, iż pierwszy raz w historii wyścig będzie przeprowadzany tylko w dwóch miejscowościach. 
O szczegółach tej “akcji upraszczającej” poinformujemy Was już wkrótce.