Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Jednak to nie Polak wygra ...

Dzisiejszy etap bardzo złudnie mógł się zdawać lekkim i prostym. A w rzeczywistości okazał się bardzo trudnym i wyczerpującym. Trasa zaczynająca się niewinnie dość łatwym podjazdem i bardzo długim, w miarę płaskim trawersem do Srebrnej Góry z każdym kilometrem stawała się coraz bardziej ekstremalna.


          _O0C1188
 

Intensywne opady, które przeszły nocą na terenem dzisiejszych zmagań podniosły dwukrotnie poprzeczkę kondycyjną i umiejętności technicznych. Piękne i techniczne podjazdy drugiej części trasy, ze szczególnym wskazaniem na Kalenicę i oczywiście Wielką Sowę stały się ekstremalnie wymagające z uwagi na dużą ilość wody oraz niską temperaturę. Takie warunki z pewnością sprzyjałyby znającemu te okolice z licznych maratonów Bartkowi Janowskiemu, który pomimo wczorajszego pecha od początku trasy walczył o odrobienie straty.


          _18K0984
 

Niestety tym razem Polak nie wygra sudeckiej etapówki. W wyniku uszkodzenia klamki hamulca zawodnik Romet musiał się definitywnie wycofać w połowie trasy. W tej sytuacji zwycięzcą dzisiejszego etapu został Benjamin Stark z Niemiec, jednak liderem wciąż pozostaje Werner Soenke, zaś świetny wynik, najlepszy wśród Polaków zanotował Marcin Urbaniak.


         _O0C1281
 

 Jutro ostatni etap, który być może będzie rozstrzygający o losach generalki, gdyż starta drugiego zawodnika wynosi ok 7 minut.

 
Wyniki - kliknij tu