Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

IX edycja Sudety MTB Challenge

Bike Challenge, MTB Challenge, Glacensis MTB Challenge... Sudety MTB Challenge! Środkowoeuropejska Etapówka w nowej odsłonie doczekała się nazwy charakteryzującej miejsce przeprowadzenia zawodów. Sudety, bo to właśnie te góry są miejscem przeprowadzania imprezy jako pasmo nie jest wysokie. Najwyższy szczyt, Śnieżka 1602 m n.p.m. w porównaniu z alpejskim Mount Blanc 4810 m n.p.m. wypada dość blado...
Jednakże znaczącą różnicą przemawiająca na korzyść tego pierwszego jest możliwość zdobycia go na rowerze. Żelazną zasadą Sudety MTB Challenge jest coroczna zmiana tras. Postanowiliśmy wykorzystać możliwości, które dają nam te tereny, przejeżdżając przez szczególne miejsca: Park Narodowy Gór Stołowych, Masyw Śnieżnika – drugie co do wielkości pasmo Polskich Sudetów, Góry Złote, Góry Sowie i Góry Suche. Zawitamy do małych miasteczek, znanych uzdrowisk, miejsc tajemnych, z ciekawą przeszłością. W dość krótkiej historii, impreza zyskała miano wyjątkowego, ambitnego i ponadprzeciętnego wyścigu.
         
Nie zapominamy o charakterze tras, które stwarzają nieograniczone możliwości dla prawdziwych kolarzy górskich. Każdy z etapów pokazuje ten rejon Europy z innej strony, poprzez wymagające dukty w rejonie Kudowy i Dusznik Zdroju, szybkie szutrówki w okolicach Kralik, widokowe podjazdy Masywu Śnieżnika, techniczne sekcje prowadzące do Stronia Śląskiego, ciężkie i wymagające stokówki pomiędzy Bardem i Głuszycą. Jeśli do tego dodamy w standardzie: noclegi w bazie zawodów, pełne wyżywienie, zabezpieczenie medyczne, odpowiednio oznakowana trasę oraz specyficzną, międzynarodową atmosferę prawdziwego święta kolarstwa górskiego, to okaże się, że Sudety MTB Challenge jest imprezą niezwykłą i wartą spróbowania.
        
Mimo, iż nasza impreza nie jest tak dobrze rozpoznawalna jak inne, podobne, znaczniej prężne i popularne zawody etapowe. Mamy potężny potencjał i będziemy go powoli uwalniać mając w świadomości niezwykłą moc terenów, na których poprowadzone są trasy, idealnych dla prawdziwych i spragnionych kolarzy górskich.
                                            
O wyjątkowości naszych zawodów niech świadczy fakt, iż dotychczas wzięli w niej udział uczestnicy z 4 kontynentów, 29 państw, amatorzy i zawodowcy. Jeden z nich, Kanadyjczyk opisał Sudety MTB Challenge: Ten wyścig łączy wszystko to, czego doświadczyłem biorąc udział w Cape Epic, Trans Rockies, La Ruta de los Conquistadores, czy Trans Alp. Ten wyścig to połączenie wszystkich wyścigów etapowych świata”.