Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap IV - zwycięstwo Jasona Sagera.

Czwarty etap wyścigu prowadził ze Złotego Stoku Do Walimia. Przed zawodnikami było do pokonania prawie 70 km, w tym zjazd „drogą krzyżową” w Bardo i podjazd na Wielką Sowę.

_18K0380

Wyścig wystartował jak codziennie punktualnie o godzinie dziesiątej, na początek przed uczestnikami był podjazd na Przełęcz Bardzką. Już na tym podjeździe stawka rozciągnęła się i podzieliła na mniejsze grupy. Na czele wyścigu podążała pięcioosobowa grupa, w której jechali faworyci do zwycięstwa – Tomas Vokrouhlik i Jason Sager.

_18K0377
 
Piękno wyścigów etapowych w dużej mierze polega na ich nieprzewidywalności. Dziś dotychczasowy zwycięzca każdego z etapów Czech Tomas Vokrouhlik (BMC Savo Racing) miał dziś na trasie dwukrotnie defekt. Takiej okazji nie mógł przepuścić Jason Sager (Jamis Factory Team), Amerykanin wjechał na metę w Walimiu z przewagą jedenastu minut. Drugie miejsce za Jasonem Sagerem wywalczył Hiszpan Jose Luis Arce, trzecie miejsce dziś dla Sonke Wegnera (GER, Wold of MTB). W rywalizacji drużyn dziś najszybsi byli Duńczycy z DMK / MCV. Bardzo dobry występ zanotował polski duet braci Swat (Swat Team), zajęli drugie miejsce i w klasyfikacji generalnej tracą do Duńczyków jedenaście minut. Jutro możemy oczekiwać między tymi drużynami zażartej walki. W Walimiu na trzecim miejscu podium stanęła niemiecka drużyna Velohelden. W kategorii MIX znowu zwycięstwo polskiej pary – Ewelina Ortyl i Wojciech Kozłowski (Sudety MTB Challenge / Twomark) wśród pań Catherine Williamson (RPA) była ponownie bezkonkurencyjna.

_18K9879
 
Jutro ostatni dzień wyścigu: wracamy do Kudowy, żegnamy się z Sudetami i witamy z koszulkami finiszerów!