Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap III - meta coraz bliżej

Czwarty dzień zmagań na Sudety MTB Challenge to rywalizacja na trasie między Stroniem Śląskim, a Złotym Stokiem. Najciekawsze fragmenty tej trasy to wymagające zjazdy z Czernicy i Płoski w Górach Bialskich, techniczne singletracki na polsko-czeskim szlaku granicznym od Bielic do Przełęczy Lądeckiej oraz znane z rodzimej serii MTB Marathon zbocza Góry Borówkowej.

_18K9320

Poranek w Stroniu Śląskim był słoneczny i ciepły, pogoda dobrze nastroiła zawodników, którzy relaksowali się w strońskim parku do ostatnich chwil przed startem. Po miłych chwilach odpoczynku, nadszedł czas na ściganie!

_18K8548

Od samego początku mocne tempo nadawali Tomas Vokrouhlik (CZE, BMC Savo Racing Team) i Jason Sager (USA Jamis Factory Team), który z dnia na dzień prezentuje coraz lepszą formę. Obaj bardzo szybko pokonywali techniczne zjazdy i razem zmierzali do odcinka granicznego, gdzie umiejętna i rozważna dawała gwarancję wysokiej pozycji na trzecim etapie. Na tym technicznym fragmencie Czech zyskał około dwóch minut przewagi nad Amerykaninem. Do mety w Złotym Stoku zawodnik BMC Savo Racing Team uzyskał prawie sześć minut nad Jasonem Sagerem i po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Werner Sonke (World of Mountain Bike)

_18K9103

Najlepszą drużyną byli dziś Szwajcarzy z Dani’s Bike Team / RMC Appenzell. Dwie minuty za nimi ukończyli Duńczycy z Team DMK / MCV. Na trzecim miejscu zameldowali się Sylwester i Sebastian Swat (Swat Team). Najszybsza drużyna kategorii MIX to Duńczycy z MTBO Team Denmark. Wśród kobiet jeszcze jedno zwycięstwo etapowe dla Catherine Williamson (RPA)

_18K9251

Przed nami etap czwarty, na którym głównymi „atrakcjami” będą: zjazd „Drogą Krzyżową” w Bardo, odcinek przy forcie na Srebrnej Górze, a także wymagające szlaki Gór Sowich.