Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap II - zaczynamy prawdziwe ściganie!

Po wczorajszym upalnym etapie do Kralik, w nocy nastąpiło załamanie pogody. Silne opady deszczu, wiatr oraz burza sprawiły, że dzisiejszy etap zyskał dodatkowego smaku. Informacje spływające z mediów w pesymistyczny sposób nastrajały wszystkich zawodników, jednakże "wspólnymi siłami udało się przekonać pogodę" i dalszej części dnia rywalizacja odbywała się w przyjaźniejszych warunkach.

_18K7530
 
Kolejne kilometry (po zaliczeniu najwyższego szczytu całej imprezy - Schronisko pod Śnieżnikiem) to solidna dawka „Pure MTB”. Kultowy czerwony szlak do Międzygórza, mokry, śliski, nieprzewidywalny - pierwszy raz pokonywany w takich warunkach, wymagał dużo uwagi i skupienia. Najmniejszy błąd i zawodnik "wylatywał w las". Dla tych, którym dzisiejszy etap się podobał mamy dobrą informację – w przyszłorocznej, jubileuszowej edycji zamierzamy więcej eksploatować Masyw Śnieżnika.

_18K7548
 
Dzisiaj kolejne zwycięstwo odniósł Tomas Vokrouhlik (CZE, BMC Savo Racing Team). Jednak ważną informacją jest to, że do gry wszedł jeden z tegorocznych faworytów, Amerykanin – Jason Sager. Trzecie miejsce przypadło dziś Niemcowi – Wegnerowi Sonke (World of MTB). Przewaga Czecha w klasyfikacji generalnej wydaje się być niezagrożona, jednak na poszczególnych etapach możemy spodziewać się wielu nieprzewidywanych zwrotów akcji ... m.in. jutro do zaliczenia będzie prawie trzydziestokilometrowy graniczny single track w Górach Bialskich i Złotych.

_18K7865
 
W rywalizacji drużyn dziś kolejny popis szwajcarskiej drużyny Zimmermann BMC – New York. Drugie miejsce także dla Szwajcarów z drużyny Dani’s Bike Team / RMC Appenzell. Na trzecim stopniu podium stanęli Duńczycy z drużyny Team DMK / MCV.

_18K7565
 
Najlepszym MIXem była drużyna: Ewelina Ortyl i Wojciech Kozłowski reprezentujący barwy Sudety MTB Challenge – Twomark. Catherine Williamson (RPA) potwierdziła swoją dominację z rywalizacji kobiet, dziś także zwyciężyła i umocniła swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

_18K8053
 
Jutro ruszamy w kierunku Złotego Stoku, trzymamy kciuki za dobrą pogodę i sporą dawkę sportowych emocji!