Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 5: Belgowie dominują w Challenge

Challenge, Challenge i po Challenge. Koszulki Finisheróww wręczone, zawodnicy uśmiechnięci, dekoracja za nami a trwa właśnie prawdziwy "ostatni etap" czyli bankiet.

Teren w okół Karpacza okazał się naprawdę "The Best" Dziś było ciężko, zawodnicy na pewno będą długo pamiętać ten dzień. O tym jak było trudno niech stanowi fakt, że wielu uczestników uzyskało dziś podobny czas do wczorajszego, prawie dwa razy krótszego etapu!
 

EZ3A7844

Na riderów czekały takie smaki jak zjazd do Borowic, podjazd Drogą Chomontową, a później zjazd z niej żółtym szlakiem. Odcinek przed samą metą też już dobrze znany bywalcom maratonów MTB w Karpaczu. A takich perełek było znacznie więcej na trasie, którą zawodnicy musieli przejechać po pięciu wyczerpujących dniach, dlatego tym większe uznanie dla wszystkich Finisherów!
 

_O5B9483

Na ostatnim etapie w klasyfikacji Solo najlepszy okazał się Niemiec Steffen Langer (Mad East Challenge), na drugim miejscu przyjechał zwycięzca całego wyścigu Robby de Bock z KMC Team, a trzecie miejsce podium dziś dla Darka Porosia z MTB Votum Orbea Team Wrocław. Niemiec imponował formą na wielu etapach. Kto wie jak potoczyłyby się losy wyścigu, gdyby nie szalony, deszczowy 3 etap, na którym Langer poniósł 36 minutową stratę. Kolarstwo górskie jednak rządzi się swoimi prawami – mimo że po 3 dniach wydawało się, że Darek Poroś (ostatecznie drugi w "generalce") jedzie po zwycięstwo jak po swoje, to ostatecznie Belg z KMC Team – zwycięzca wyścigu - dysponował najlepszą mieszanką formy, niezawodnego sprzętu i szczęścia. Trzecie miejsce w klasyfikacji mężczyzn dla duńczyka Thomasa Rasmussena.
 

EZ3A8442


Wśród kobiet przełamana została dominacja Anety Imielskiej - dziś najszybsza była Marta Gogolewska z Merx Team Wągrowiec. Niemniej to jednak zawodniczka Mitsubishi Materials MTB Team stanie na najwyższym stopniu podium podczas finałowej dekoracji. "Pudło" uzupełni Francuzka Martine Chartier (PENTHIEVRE VELO TEAM).

 

W rywalizacji teamowej dziś najlepsi Duńczycy z Team Sponz / RMK MTB, a drugim miejscem na etapie zwycięstwo w generalce potwierdzają Belgowie z TNN Meets MTB. Można więc spokojnie stwierdzić, że 12 Sudety MTB Challenge zostało zdominowane przez zawodników z kraju czekolady, frytek, piwa i oczywiście Eddy'ego Merckxa. W najbardziej zaciętej rywalizacji, czyli w Masters 100, ostatecznie zwyciężają Czesi z Rallye Sudety
Team, zdecydowanie pokonując dziś Niemiecko-Austriacki duet Nutrixxion Flachau.
 

_O5B9894


Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom, w tym przede wszystkim Finisherom Sudety MTB Challenge 2016. Za rok "trzynastka" – na pewno przygotujemy z tej okazji coś specjalnego! Do zobaczenia w 2017!

Wyniki 5 etapu i całego wyścigu