Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 4: walka "na noże" w Masters 100

Dziś od rana nad Głuszycą niebo było spowite chmurami, na szczęście im bliżej startu, tym pogoda była lepsza. Było to nie bez znaczenia, gdyż na kolarzy czekał dziś najdłuższy dystans tegorocznego Sudety MTB Challenge.
 

Czwarty dzień miał być dniem rewanżu Darka Porosia, który bez czekania na ruch rywali, przy pomocy klubowego kolegi – Michała Antosza, rozpoczął ataki jeszcze w Głuszycy tuż po starcie. Rywale jednak wykazali dużo spokoju, wiedzieli, że do odrabiania straty mają dużo dystansu. Po wczorajszej gonitwie i dzisiejszym ataku Darek najwyraźniej nie był w stanie powiększać przewagi. Belg i Niemiec Langer (zwycięzca dzisiejszego etapu) dość szybko skasowali ucieczkę i zaczęli nawet zyskiwać przewagę na Polakiem. Wrocławianin na mecie poniósł kolejne minuty straty w klasyfikacji generalnej i Robby de Bock ma teraz nad nim ponad 9 minut przewagi.
 

_O0C9630


W klasyfikacji drużyn po wczorajszym pechu dziś kolejne zwycięstwo dla TNN Meets WMTB. Belgowie w generalce mają przewagę ok. 7 minut nad Polakami z Colex Racing Team. W klasyfikacji kobiet znów bez niespodzianki - kolejny raz zwycięża Aneta Imielska z Mitsubishi Materials MTB Team.
 

_O0C9767


Na koniec wisienka na torcie, która rywalizacji sportowej na tegorocznej edycji wyścigu dodaje rumieńców. Kategoria Team Masters 100, w której ekipa Rallye Sudety Team i Nutrixxion Flachau idą łeb w łeb i można powiedzieć, że będzie to węcz sprinterska rywalizacjia. Przed startem do ostatniego etapu Czesi mają 5 sekund przewagi (po 16 godzinach ścigania!) nad drużyną niemiecko – austriacką. O ile można powiedzieć, że inne kategorie są już mniej więcej pewne składu podium, o tyle tutaj będziemy w niepewności do samego końca. Już teraz dziękujemy obu ekipom za piękną sportową rywalizację!
 

_T9O3076

 

Wyniki 4 etapu:
Solo open
Solo category
Team open
Team category