Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Etap 4: it's raining man!

Deszcz od startu do mety. Niby do przejechania tylko 55km ale po twarzach zawodników widzieliśmy, że to nie dystans był dzisiaj dla nich głównym wyzwaniem. Po raz kolejny Góry Sowie do spółki z “męską” pogodą dały kolarzom nieźle w kość.

_18K0162

Niemniej jednak faworytom wyścigu nie przeszkodziło to w wykręceniu całkiem niezłej średniej (prawie o 1km/h wyższej niż wczoraj). Zwycięzca dzisiejszego etapu - Josef Havel (jego pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji) potrzebował nieco ponad 2,5 godziny na pokonanie tego dystansu. Nie miał jednak łatwego zadania, gdyż od drugiego dziś Holendra (notabene wczorajszego zwycięzcy) dzieliło go na mecie jedynie 10 sekund. Trzecie miejsce (drugi dzień z rzędu) dla Mariusza Marszałka. Lider “generalki” Erik Aagaard z Danii przyjechał dziś czwarty, ale utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W rywalizacji Pań pierwsze miejsce dla Marty Gogolewskiej, która wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej Monikę Wronę oraz Vladi Pokobovą z Belgii (druga w “generalce”).

EZ3A4214

W drużynach jesteśmy świadkami dominacji rosyjskiego teamu AEON - LOYALTY POINT RACING TEAM POWERED BY HOTEL ZAMEK RYN (Gordienko, Dianov), drugie miejsce dla Włochów z CINGOLANI MASTER TEAM (Paci, Vitali), którzy zwyciężają też kategorię MASTERS,  and trzecie dla Polaków z GOMOLA TRANS AIRCO (Wójcik, Smolarz). Klasyfikacja MIX dla CORTO TEAM (Grenatseva, Grenatsev) z Rosji.

Nie chcielibyśmy brzmieć jak źli prorocy, ale prognozy na jutro nie przewidują istotnej poprawy pogody. Z drugiej jednak strony wiemy, że zawodnicy przyjeżdżający na Sudety MTB Challenge są ulepieni z twardej gliny, która nie rozpuszcza się pod wpływem kilku kropel deszczu. Jeśli tylko sprzęt Was nie zawiedzie, to na pewno widzimy się na mecie jutrzejszego etapu!

 

Wyniki 4 etapu

Solo Classic Open

Solo Classic Category

Team Classic Open

Team Classic Category

Klasyfikacja generalna:

Solo

Man

Masters

Masters 100

Mix

Woman