Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 3: "trzęsienie ziemi" w klasyfikacji generalnej

Start przy pięknej pogodzie, honorowa runda przez Bardo w towrzystwie oklasków -  wszystko zapowiadało kolejny piękny dzień w Sudetach. Nic nie zwiastowało trzęsienia ziemi, które dopiero miało nadejść. Po wjechaniu w Góry Sowie spadł dość obity deszcz a dookoła słychać było nadchodzącą burzę.
 

EZ3A6550


Nienajlepsza pogoda oraz powiązane z nią defekty wywróciły do góry nogami klasyfikację generalną. Darek Poroś po problemach z rowerem utracił pozycję lidera. Na podjeździe pod Wielką Sowę jego strata wynosiła ponad 20 minut do prowadzącego Belga. Ostatecznie Robby de Bock wyprzedził Polaka o 15 minut i  został nowym liderem. Jutro przed zawodnikami najdłuższy etap wyścigu i właśnie w tym swojej szansy powinien upatrywać Poroś, który pod względem przygotowania kondycyjnego wciąż prezentuje się bardzo dobrze. 
 

_O0C9208


W rywalizacji teamów kłopoty mieli liderujący Belgowie z TNN Meets WMTB, oni jednak nadal pozostają w grze o zwycięstwo w wyścigu. Ich przewaga stopniała do niespełna 6 minut nad drugimi w generalce Polakami z Colex Racing Team. Na dzisiejszym etapie najszybsi byli Duńczycy z Proghorn Racing, którzy w klasyfikacji generalnej zajmują 3 miejsce i tracą do belgów nieco ponad 20 minut. 

_T9O2172


Pech ominął tylko jednego lidera (a w zasadzie liderkę) Anetę Imielską, która znów pewnie zwyciężyła w klasyfikacji kobiet, wyprzedzając Magdę Gogolewską oraz Martine Chartier. 

Jutro największe wyzwanie przed zawodnikami - najdłuższy etap wyścigu z Głuszycy do Karpacza. Trzymamy kciuki za pogodę i liczymy dużą dawkę emocji. Coś podpowiada nam, że o to ostatnie nie musimy się martwić.

Wyniki 3 etapu:
Solo open
Solo category
Team open
Team category