Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Etap 3: najtrudniejszy etap za nami!

Trzeci i przez wielu określany jako najtrudniejszy etap  Sudety MTB Challenge 2017. Podjazd i zjazd z Borówkowej, zjazd Drogą Krzyżową, a przede wszystkim super techniczny, 25km single track graniczny - to główne dania czwartego dnia rywalizacji.

 

“Jak marzenie”, “Kocham taką jazdę”, “Jedna z najlepszych ścieżek jaką jechałem”, “Wciąż o nim rozmawiamy”, “Kamienie, korzenie, naprawdę cholernie ciężki kawałek” - tak zawodnicy komentowali tę ostatnią ścieżkę.

_18K8919

 

W przeciwieństwie do poprzednich dni, dzisiaj pogoda rozpieszczała zawodników, mogli więc oni rozkoszować się malowniczymi widokami, napotkanymi na trasie ze Stronia Śląskiego do Barda.

 

W rywalizacji Solo zwycięstwo odniósł Holender Rudi Van Houts, który przekroczył linię mety 6 minut przed liderem “generalki” Erikiem Aagaardem i 9 minut przed Mariuszem Marszałkiem. Yuri “Gagarin” Shkurenko który prowadził przez około  50km, niestety złamał koło.
 

W klasyfikacji kobiet dwa pierwsze miejsca dla Polek: Moniki Wrony i Marty Gogolewskiej. Trzecie Vladi Pokobowej z Belgii.


_18K9461
 

Rywalizacja drużynowa po raz kolejny dla  AEON - LOYALTY POINT RACING TEAM POWERED BY HOTEL ZAMEK RYN (Gordienko, Dianov), drugie miejsce dla Włochów z CINGOLANI MASTER TEAM (Paci, Vitali), którzy zwyciężają też kategorię MASTERS,  and trzecie dla Polaków z COLEX RACING TEAM (Urbaniak, Czerniak). Klasyfikacja MIX dla Łotyszy z VELOPROFS.LV (Slaidinis, Ozola).

 

Minęliśmy półmetek wyścigu i zawodnicy powoli zaczynają odliczanie do mety w Kudowej. Jutro najkrótszy etep tegorocznego Sudety MTB Challenge. Co wcale nie oznacza, że będzie łatwo...

Wyniki etapu:

Solo Classic Open

Solo Classic Category

Team Classic Open

Team Classic Category

Klasyfikacja generalna po etapie 3

Solo

Man

Masters

Masters 100