Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 3: hard day in the office

Trzeci, "pięciogwiazdkowy" etap ze Stroni Śląskich do Barda przyniósł kilka zmian w klasyfikacjach generalnych. 68 km i 2200 m w pionie okraszone 20-kilometrowym wąskim i usianym korzeniami odcinkiem oraz kultowym zjazdem z Borówkowej czekały dziś na śmiałków z dystansu CLASSIC, który po wczorajszym etapie, jako jedyny pozostał jeszcze "w grze".

EZ3A4979

W "drużynie" pierwsze zwycięstwo dla COLEX RACING TEAM. Dotychczasowi liderzy ROMET RACING TEAM dojechali do mety na 3 pozycji, utrzymując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.  Dwie polskie drużyny rozdzielili holendrzy z TEAM MTB ARNHEIM. Pech nie przestał prześladować teamu EUROBIKE/VIMAR SPECIALIZED, który po poważnej awarii napędu musiał wycofać się z rywalizacji. Wciąż niepodzielnie w klasyfikacji mixów panują Portugalki Caetano i Carpinteiro.

W rywalizacji indywidualnej stratę w "generalce" do 3 minut zniwelował Czech Michal Kanera, który wygrał dzisiejszy wymagający etap. Zawodnik GHOST-MITAS RACING TEAM skutecznie oderwał się od drugiego na mecie Hiszpana Joana Llordelli i Francuza Arnaud Allemanda.

_O5B1646

Szczęścia nie miała dzisiaj liderka wyścigu kobiet - Melanie Spath z Irlandii. Przebita opona spowolniła jej dzisiejszą jazdę, ale nie przeszkodziła w wywalczeniu drugiego miejsca i utrzymania prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo sięgnęła dziś utytułowana Niemka Ivonne Kraft, a podium uzupełniła zawodniczka EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC MTB - Magda Hałajczak.

Pełne wyniki.