Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 2: liderzy umacniają się na prowadzeniu

Dziś od rana nad górami błękitne niebo i piękna pogoda. Humory wszystkim dopisywały, ale każdy wiedział, że dzisiejszy etap przy wysokiej temperaturze będzie bardzo ciężki. Pierwsza próba sił odbyła się na podjeździe na Czernicę, gdzie Dariusz Poroś (MTB Votum Orbea Team) zaczął pierwsze ataki. Polakowi tempa dotrzymywali Belg Robby De Bock (KMC Team) i Niemiec Steffen Langer, który w dalszej części etapu miał kłopoty i ostatecznie wypadł z rywalizacji o podium klasyfikacji generalnej.
 

_O5B7317


Polak na mecie zameldował się z czasem 3:42 o dwie minuty wyprzedzając reprezentanta Belgii, chociaż na Borówkowej jego przewaga wynosiła niespełna 30 sekund. Popularny "Poro" podyktował naprawdę wysokie tempo w drugiej części etapu. Na trzecim miejscu dziś zameldował się inny Belg, najlepszy z mastersów Peter Verstraete. Najszybszą kobietą na dystansie Classic ponownie Aneta Imielska (Mitsubishi Materials MTB Team). W klasyfikacji Teamów Belgowie z TNN Meets WMTB powiększają swoją przewagę nad teamem Colex oraz Duńczykami z Proghorn Racing.
 

_T9O1239


Na dystansie Half, dziś koniec wyścigu. Zmagania z kompletem zwycięstw kończy Adam Ważny (Team TC) oraz Magda Szymańska (Trybik Northwave Team – Trybiki 28)

Jutro startują już tylko zawodnicy dystansu Classic, na których czeka trasa z Bardo do Głuszycy, na której między innymi znany fragment na twierdzy Srebrna Góra, oraz wjazd i zjazd z Wielkiej Sowy.
 

EZ3A6305


 

Wynik 2 etapu:
Solo Open
Solo Category
Team Open
Team Category
Half Open
Half Category