Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 1: walka do ostatnich metrów!

Wczoraj wieczorem, już po zakończeniu dekoracji, niebo nad miasteczkiem wyścigu zaciągnęło się ciemnymi chmurami. Niestety spadł z nich solidny deszcz, który lał i lał... Przez znaczne opady przejazd przez niektóre fragmenty trasy był niemożliwy. Wycięty został fragment Śnieżnika i singletracka na szlaku granicznym.

Co gorsze od rana prognozy zapowiadały w trakcie dnia silne opady i nastroje na lini startu nie były zbyt wesołe. Na szczęście prognozy w górach nie sprawdzają się tak często i momentami było upalnie a słońce rozganiało chmury kłebiące się w dolinach.

 

EZ3A0073


Od samego startu ataków próbował Dariusz Poroś (MTB Votum Orbea Team Wrocław), rywale tracili od kilku do kilkunastu sekund, ale nadal mieli go w zasięgu wzroku. Na kolejny skok lider zdecydował się na przełęczy Puchaczówka. Tutaj przewaga wydawała się solidniejsza, ale zarówno Steffen Langer (Mad East Callenge) jak i Robby De Bock (KMC Team) wydawali się być przyczepieni do Polaka na gumie. Przewaga raz rosła, a raz topniała. Spoglądając na czasy na mecie można sądzić, że losy etapu rozegrały się na sprincie do Stronia, ale z przebiegu rywalizacji wynikało zupełnie coś innego. Można było zaobserwować ciężką wymianę ciosów między prowadzącym trio. Koniec końców Darek Poroś przyjechał na metę tylko 11 sekund przed Niemcem i niecałe dwie minuty przed Belgiem.
 

_T9O0514


Wśród kobiet na dystansie Classic ponownie najlepsza była Aneta Imielska (Mitsubishi Materials MTB Team), która wyprzedziła o ponad 12 minut Martę Gogolewską (Merx Wągrowiec Team) oraz o 23 minuty Kingę Wyrzucką (MTB Votum Orbea Team Wrocław). Wśród Teamów z solidną przewagą jako pierwsi przyjeżdżają Belgowie z TNN Meets WMTB, drugie miejsce dla Colex Racing Team, a podium uzupełniają Austriacy z Nutrixxion Flachau. Na dystansie Half najlepsi znów Adam Ważny (Team TC) oraz Magda Szymańska (Trybik Nortwave Team – Trybiki 28). 
 

Jutro etap, który być może nie straszy ani dystansem, ani przewyższeniem, ale przygotowane przez nas ścieżki, jak np. szlak graniczny powoduję u wielu zawodników gęsią skórkę. Liczymy na dobre warunki pogodowe i dużo uśmiechów na mecie!
 

_O5B6701


Pełne wyniki:
Solo open
Solo category
Team open
Team category
Half open
Half category