Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Etap 1: Tour De Stronie Śląskie dla mistrza świata juniorów

Poniedziałkowy poranek przywitał zawodników pochmurną i deszczową pogodą. Jednak im bliżej było do startu, tym aura stawała się coraz bardziej łaskawa.
Z powodu zniszczeń jakie spowodowały burze, nawiedzające te tereny w niedawnym czasie, etap został skrócony o niecałe 9 kilometrów. Najdłuższą wspinaczką, jaka czekała dzisiaj na zawodników był Śnieżnik, który nagradzał zdobywców technicznym, czterokilometrowym zjazdem.

EZ3A3204

Najszybszym zawodnikiem na dzisiejszym etapie był Rosjanin Mihail Utkin (MOUNTAINPEAKS.RU) – mistrz świata juniorów w jeździe na orientację, który jako jedyny złamał 3 godziny (2:58:14). 4 minuty później (03:02:04) na mecie pojawił się Francuz Arnaud Allemand (TEAM HAUTE-GARONNE). Podium uzupełnił Ryan Sherlock z Irlandii. Ryan, który zgłasza ambicję do walki na kolejnych etapach powiedział nam:

„Czuję się trochę ubity. Zdecydowanie za dużo się ścigałem przed przyjazdem tutaj. Sądzę jednak, że z dnia na dzień nogi będą kręcić się coraz lepiej. Przynajmniej taką mam nadzieję”.
Rywalizacja w klasyfikacji SOLO być może potoczyłaby się inaczej, gdyby nie pomyłka trójki: Kaněra, Zamora, Llordella, której efektem było skrócenie trasy i kara czasowa.

EZ3A3884

Wynik z wczoraj powtórzyła Irlandka Melanie Spath, która, podobnie jak na prologu, dzisiaj też wykręciła najlepszy czas spośród pań (03:45:53). Na dwóch kolejnych stopniach podium stanęły Polki: Magdalena Hałajczak (EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM) oraz Aneta Imielska (MITSUBISHI MATERIALS MTB TEAM).

W klasyfikacji drużyn niepokonany pozostaje team EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM / VIMAR SPECIALIZED. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo Andrzej Kaiser przed finałowym podjazdem złapał gumę, co spowodowało, że zostali wyprzedzeni przez ścigające ich teamy. Kaiser i Mirosław pokazali jednak charakter, odrobili stratę i ostatecznie wyprzedzili rywali: Dominika Grządziela i Dariusza Porosia (ROMET RACING TEAM) oraz Tomasza Czerniaka i Marcina Urbaniaka, odpowiednio o 3 i 12 minut.  Team EUROBIKE KACZMAREK ELECTRIC/VIMAR SPECIALIZED utrzymuje prowadzenie i z optymizmem patrzy na kolejne etapy:
„Mamy wszystko czego potrzebuje dobry team. Znamy się z Andrzejem na wylot, nawzajem się wspieramy. Nasz cel jest jasny – chcemy zwyciężyć. Mamy wszelkie atuty by dowieźć prowadzenie do końca” – podsumował Dariusz Mirosław.

EZ3A3899

W klasyfikacji par mieszanych drugi dzień z rzędu niepodzielnie panują…dwie panie z Portugalii: Isabel Caetano oraz Celina Carpinteiro (BTT LOULE/BPI / BERG / GARLAND), które kolejną drużynę „MIX” wyprzedziły o niespełna 18 minut.
Na dystansie Middle triumfowali, podobnie jak wczoraj, Łotysz Gints Jakovels (VOLKSWAGEN - VELOPROFS.LV) i Francuzka Sophe Giovane (CYCLETYRES – ADDITIV), zaś na Short najszybsi byli Jarosław Kinal oraz Maria Ossowska.

EZ3A3744

Jutro czeka na zawodników kolejny dzień w okolicach Masywu Śnieżnika oraz w Górach Bialskich. Do przejechania niespełna 68 km oraz ponad 2000 m w pionie. Języczkiem u wagi będzie zwariowany i techniczny zjazd singlem. Prognozy pogody są raczej pozytywne, a zmęczenie, choć nie ma jeszcze decydującego znaczenia, powoli zacznie wpływać na losy sportowej rywalizacji. Co przyniesie etap Vuelta a Stronie Śląskie?

Pełne wyniki etapu 1