Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Etap 1: klasyka sudecka Kudowy do Stronia

Pierwszy etap Sudety MTB Challenge za nami. Z pewnością Sudety nie odkryły dzisiejszego dnia wszystkich kart i wszystko,co najlepsze dopiero przed uczestnikami.

Etap długi, ale poza kilkoma sekcjami wymagający wyłącznie końskiej siły. Długie, wymagające podjazdy i w dużej mierze szybkie zjazdy to na pewno nie standard tego wyścigu.


070_etap_I_O5B2464


Do niego zmierzamy w dniach kolejnych. Dość niska temperatura nie ułatwiała zadania podobnie jak padający deszcz. Zalegające po opadach, na technicznych sekcjach i łąkach duże ilości błota uczyniły pozornie dość łatwy etap wymagającym kondycyjnie. Początkowe asfalty i przejazdy polami, czy też szerokimi sudeckimi duktami w końcu doprowadzały do świetnego, technicznego singla, a wreszcie do szlaku granicznego. Sporo korzeni dało frajdę tym technicznie zaawansowanym. Pomimo błota, szlak na zjazdach pozwalał złapać flow nawet tym na sztywniakach.

045_etap_I_O0C5106

 

Środkowa część trasy to ponownie sudeckie szerokie dukty, utwardzone drogi i pola o niewielkich wymaganiach technicznych odsłaniające za to fantastyczne widoki wokół. Końcowy odcinek przed metą, w rejonie Czarnej Góry to bardzo siłowe podjazdy i urozmaicony technicznie zjazd do mety. Niestety z uwagi sporych opadów, techniczny zjazd ze szczytu Czarnej Góry, dla bezpieczeństwa zawodników został ominięty.


Z dzisiejszym etapem najsprawniej poradzili sobie Erik Aagaard z Dani przed Darkiem Porosiem i Rudi Van Hutsem z Holandii, a w parach Andrey Dianov i Igor Gordienko z Federacji Rosyjskiej.

 
 

Wyniki etapowe :

 

Solo Classic Open

Solo Classic Category

Team Classic Open

Team Classic Category

Solo Mega Open

Solo Mega Category

 

Klasyfikacja generalna po 1 etapie:

- Solo

Man

Masters

Masters 100

Mix

Woman