Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Epicki dzień w drodze do Głuszycy!

Trzeci etap został zapowiedziany jako najkrótszy w całym wyścigu. Jeśli jednak ktoś pomylił krótkość z łatwością, to mógł się zdziwić! Wspinaczka na Kalenicę lub Wielką Sowę wymagały nielada wysiłku, a nowe sekcje, takie jak A-line na trasach Srebrna Góra Enduro Trails (dzięki, chłopaki, że pozwoliliście nam puścić tu wyścig!), jednokilometrowy single track w okolicach Rymarza czy zjazd z Małej Sowy również nie należą do  najłatwiejszych. Kolejny dzień z rzędu cieszyliśmy się piękną pogodą. Co prawda wysoka temperatura dawała się we znaki na podjazdach, niemniej jednak sądzimy, że i tak wolicie takie warunki niż lejący deszcz. 
  
W rywalizacji SOLO na dystansie CLASSIC czwarte zwycięstwo z rzędu dla Erik Aagaard (TEAM RASK CYKLER), który był najszybszym zawodnikiem na trasie (biorąc pod uwagę zawodników startujących w kategorii SOLO oraz TEAM ). Drugie miejsce dla Niemca Sönke Wegnera (WORLD OF MTB / GIANT GERMANY), a trzecie dla Joana Freixa Marceló, dla którego było to pierwsze podium w kategorii open. Kanadyjka Sonya Looney (FREAKSHOW SCOTT), dokładnie tak jak Erik Aagaard w rywalizacji mężczyzn, skompletował 4/4 zwycięstwa. Marta Gogolewska (MERX TEAM WĄGROWIEC) zajmuje drugie miejsce a Szwedka Sandra Backman (SINGLETRACK SISTERS RACE TEAM) uzupłenia podium. 

W rywalizacji drużyn na dystansie CLASSIC  pierwsze miejsce dla Rosjan z AEON SCOTT - LOYALTY POINT (Igor Gordienko i Andrey Dianov). Drugie miejsce dla polskiej ekipy MITUTOYO AZS WRATISLAVIA MTB TEAM (Dariusz Poroś i Łukasz Klimaszewski). Trzecie miejsce dla dotychczasowych liderów z belgijskiej ekipy WILLIER FORCE (Bram Cools i Mathias Coolstermans), którzy dziś stracili pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.  CINGOLANI WOMAN TEAM (Daniela Stefanelli i Nadia Pasqualini) – jedyna żeńska drużyna na wyścigu – ukończyła etap w 04:20:55. W kategorii MIX kolejne zwycięstwo dla CORTO TEAM (Seda Genavtseva i Ivan Grenavtsev). Drugie miejsce dla Belgów z CRANKBROTHERSRACINGTEAM (Peter Verbeurgt i Sara Michielsens) a trzecie dla ECHATLON również z Belgii (Reinout de Mey i Terry Fremineur). 

Na dystansie MEGA  Jeffry Goethals (BEACHBIKERS) wraca na ścieżkę zwyciężania po wczorajszym drugim miejscu. Marcin Suchomski (MTB ELDAR ŚWIECIE) kończy rywalizację na drugim a Bartłomiej Sroczyński (FTI RACING TEAM) na trzecim miejscu.  Lenka Fridrichova (GHOST TEAM), pozostaje niezwyciężona w kategorii kobiet. Wczorajsza zdobywczyni trzeciego miejsca, Monika Kulling (KLIF MTB TEAM), dziś kończy oczko wyżej a podium uzupełnia Dominika Smyk (GOGOL MTB TEAM WĄGROWIEC).

W kategorii MIX na dystansie MEGA kolejny triumf amerykańsko-niemieckiej ekipy JANDN – Joshua Moore i Nina Moore. Belgowie z TEAM EPIC (Sam Van Rossom i Esther Bekkers) zajmują drugie miejsce na podium. Xbox Bike Team (Sławomir Gerek and Łukasz Witkowski), jedyna drużyna męska na dystansie MEGA, spędziła na trasie 3. etapu 04:48:18.

Kolejne dwa dni wyścigowa karawana zostaje w Głuszycy, by eksplorować trasy na wschodzie i zachodzie tej miejscowości. Dwa ostatnie akty będą naprawdę godnym finałem Sudety MTB Challenge 2018! 

Wyniki