Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Dramat Bartka Janowskiego

Podczas dzisiejszego etapu byliśmy świadkami wielkiego pecha główne pretendenta do ostatecznego zwycięstwa w jubileuszowej edycji najstarszej polskiej etapówki. Z uwagi na pękniętą obręcz dotychczasowy lider wyścigu ukończył etap z bardzo dużą stratą i praktycznie pożegnał, bardzo pechowo, ze zwycięstwem. Jak widać nawet przy dużej przewadze na Challange’u nic nie jest pewne.

          _18K0431

Dzisiejszy etap był niebywałym zaskoczeniem dla większości gości zagranicznych, dla których już pierwsze dwa, mało techniczna etapy, zdawały się być ekstremą. Po pierwszym łagodnym i rozgrzewkowym podjeździe kolejne 25km pokonaliśmy bezustannie graniczą ścieżką na szerokość jednego koła.

          _18K0322

Pełną korzennych stopni, kamiennych uskoków i niekończącego się slalomu między krzakami borówek. Oczywiście stromo w górę i w dół. Kulminacją technicznej ekstazy dnia dzisiejszego była wpierw przeprawa z Górą Borówkową i finałowy zjazd Drogą Krzyżową do Barda.

          _O0C0348

Trudy trasy potęgował bardzo duży upał, choć to może i lepiej, gdyż na jutrzejszy, również trudny etap do Walimia z przewagą podjazdów, zapowiadane są opady. Miejmy nadzieję, że się nie sprawdzą.

         _O0C0536

Nasz zawodnik się nie poddaje i by pokazać, kto był najlepszy, zamierza wygrać ostatnie dwa etapy. Wyniki trzego etapu są tu