Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Bartek Janowski wygrywa pierwszy etap

Dzisiejszy etap o długości 68 km bezapelacyjnie, z ponad 14 minutową przewagą, wygrał zawodnik Romet Team i z bardzo bezpieczną przewagą umocnił się na pozycji lidera wyścigu w kategorii Solo M1. Dzisiejsza trasa była najtrudniejszą biorąc pod uwagę sumę przewyższeń, które wyniosły ponad 2400m. Na trasie składającej się z kilku podjazdów poprowadzonych głównie łatwymi technicznie szutrówkami i z kulminacyjnym podjazdem do Schroniska pod Śnieżnikiem, zlokalizowanego najwyżej na trasie tegorocznego Challenge, wpleciono także kilka bardzo technicznych i trudnych sekcji.

          _18K9752

Jedną z nich był właśnie zjazd spod Śnieżnika, drugim bardzo wymagającym po opadach singiel spod Czarnej Góry. Dzisiejsza trasa ogólnie sprzyjała zawodnikom przygotowanym kondycyjnie, dla lepszych technicznie czas jeszcze nadejdzie.Po pięknej słonecznej pogodzie "dobry ślad" zniknął mniej więcej po 3h godzinach ścigania, kiedy to spadł ulewny deszcz i trudny zjazd z Czarnej Góry uczynił ekstremalnym.

         _18K9946

Najszybszą drużyną dnia dzisiejszego był czeski duet Martin Horak i Michal Kanera z Rubena Ghost Racing team.

         _18K0047

Jutro teoretycznie najłatwiejszy pod względem trudności technicznych i kondycyjnych etap naszej etapówki. Liczymy, że "prysznice z nieba" już dadzą nam spokój. Wyniki po pierwszym etapie, sprawdź tu